Shannonshands

Almalaan 3, Nieuwegein, 3431GX
Open Today: 10:00 - 22:00

Matching your search

Not what you were looking for?

Browse services

Venue reviews

4,9
54 reviews

Filter by treatment

Filter reviews

Treatment

Filter by rating

Rating
Filter by rating

Verified reviews

Written by our customers, so you know what to expect at each and every venue.
Super mooie boho braids en ze werkt snel met een goede structuur! Zeker een aanrader.
Top tier service as always! Very friendly , skilled and very fast. 10 out of 10
It was fast and the hair looks great.
I had a very nice experience! Great vibe and a beautiful result! Will be back in the future for sure.
Super lieve meiden! Werken heel snel en netjes!
Show more reviews...

About

Shannonshands
Almalaan 3
3431GX Nieuwegein

Shannonshands in Nieuwegein is een haarsalon waar zorg en comfort centraal staan, met als doel iedere klant te laten genieten van een prachtig kapsel dat perfect aansluit bij zijn of haar persoonlijke stijl.

Het team: De salon heeft een klein team van medewerkers die zorg dragen voor de klanten. Ze zijn professioneel, vriendelijk en streven ernaar om aan alle behoeften van hun klanten te voldoen.

Wat we leuk vinden aan de salon: Sfeer: creatief, stijlvol en ontspannen.

Gespecialiseerd in: Boho braids one size (smedium), natural hair glow treatment (twist), French curl, knotless braids, Marley twist, regular twist, braids in only human hair, hybrid braids, sew-in, Bora Bora braids, Fulani en Fulani boho en diverse premium add-ons.

MonMonday
10:0022:00
TueTuesday
10:0022:00
WedWednesday
Closed
ThuThursday
10:0022:00
FriFriday
10:0022:00
SatSaturday
Closed
SunSunday
Closed

Hair Salons nearby